Onur Evren

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Kaynak
  4. »
  5. Flutter En Çok Kullanılan Paketler

Flutter En Çok Kullanılan Paketler

Onur Evren - - 2 dk okuma süresi
0

Android ve IOS için mobil uygulama geliştirmek adına en sık kullanılan bir programlama dili olan Dart’ın Flutter çerçevesi ile çeşitli uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Flutter için işinizi kolaylaştıracak Flutter paketleri bulunmaktadır. Gelin hep birlikte en popüler Flutter paketlerini inceleyelim.

Flutter Sqflite

Flutter ile geliştirilen uygulamalar için Sqlite veri tabanını kullanmanızı sağlayan pakettir. Uygulama içerisinde veri tabanı kullanmanız gerekiyorsa bunun için ayarlamalar ve diğer işlemleri Sqflite paketi ile yapabilirsiniz.

Shared Preferences

Veri tabanı ihtiyacı gerektirmeyen basit verilerin cihaz üzerinde depolamanıza ve erişmenize olanak sağlamak için kullanabileceğiniz Flutter paketidir.

Flutter Firebase Auth

Google Firebase servisini kullanarak uygulama üzerinde oturum açma işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebileceğiniz bir pakettir. Yardımcı paket sayesinde aynı zamanda sosyal ağlar ile giriş yapabilir ve kullanıcı yönetimi gibi birçok işlevi gerçekleştirebilirsiniz.

Getx

Uygulama mimari yapısının kurulması, state yönetimi gibi birçok işlemin kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan çerçevedir.

Url Launcher

Uygulama içerisinde yer alan linklerin açılmasını sağlayan pakettir. Telefon, sms, mail gibi birçok işlevi uygulama üzerinden gerçekleştirebilir yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Bottom Navy Bar

Flutter ile işlevsel ve animasyonlu bottom navigation bar yapmanıza olanak sağlayan pakettir. Kullanımı kolay ve animasyonları seveceğinizden eminim.

Auto Size Text

Benimde kullandığım, yazılarınızın uzunluğuna göre otomatik boyutlandıran bir paket. Uzun yazılara sahipseniz ve bunu otomatik olarak boyutlandırılmasını istiyorsanız kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir