Onur Evren

Ventoy kullanımı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Kaynak
  4. »
  5. Ventoy nedir? Nasıl kullanılır?

Ventoy nedir? Nasıl kullanılır?

Onur Evren - - 2 dk okuma süresi
0

Ventoy, tek bir USB sürücüsüne birden fazla önyüklenebilir ISO dosyası bulundurmayı sağlayan bir yardımcı programdır. Son güncellemesi ile birlikte daha iyi bir kullanım sunmaktadır.

Bir bilgisayarı Windows yükleyicisine, Linux dağıtımına veya başka bir CD/USB imajını kullanmak ve kurmak için genellikle bir USB sürücüsünü silmeyi ve her seferinde yeniden imaj yazarak kullanmak gerekir. Eğer elinizdeki USB diskinizde birden fazla önyüklenebilir işletim sistemi bulundurmak istiyorsanız Ventoy kesinlikle kullanmanız gereken bir araç olacaktır.

Ventoy ile birlikte mevcut ISO dosyalarınızı tek bir USB diske yazarak Boot ekranında dilediğiniz gibi seçim yaparak istediğiniz işletim sistemini kullanabilirsiniz.

Ventoy ISO Yazma

Ventoy kullanarak usb diskinize birden fazla ISO yazabilir ve format flash diski oluşturabilirsiniz. Ventoy 1.0.84 son güncellenmiş sürümü ile birlikte artık kurulum ekranında klavyenizdeki L tuşuna basarak dil değiştirebilirsiniz. Bunun yanında 32GB ve daha üstü FAT32 olarak biçimlendirilmiş disklerinizde aynı şekilde Ventoy kullanabilirsiniz.

İşlemlere başlamak ve yazılımı bilgisayarınıza indirmek için Ventoy GitHub sayfasına göz atabilirsiniz. Hata aldığınız durumlarda elimden geldiğince size yardımcı olabilirim. Bunun için yorum yapmanız yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir