Onur Evren

Ücretsiz SSL sertifikası sağlayıcıları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Kaynak
  4. »
  5. Ücretsiz SSL Sertifikası Sağlayıcıları

Ücretsiz SSL Sertifikası Sağlayıcıları

Onur Evren - - 4 dk okuma süresi
0

Dijital çağımızda, bir web sitesinin uzun süre aktif kalabilmesi için mükemmel bir güvenliğe sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle, güvenli bir web sitesine sahip olmak işletmeler için önemlidir ve bunu ücretsiz SSL sertifikası sağlayıcıları ile kolaylıkla halledebilirsiniz.

Bu makalede sizlere SSL sertifikasının önemi ve aynı zamanda ücretsiz SSL sertifikası sağlayıcıları hakkında bilgi vereceğim.

SSL Sertifikası Nedir?

SSL, güvenli taşıma katmanı olarak bilinmektedir. Bir web tarayıcısı ile web sunucusu arasında şifreli ve korumalı bir iletişim bağlantısı oluşturan güvenlik protokolüdür. Bir SSL bağlantısı oluşturmak istiyorsanız bunun için öncelikle bir sertifikaya ihtiyacınız vardır.

Web siteniz için bir SSL sertifikasına sahip iseniz ziyaretçilerinizin kendilerini rahat ve korumaları hissetmesini sağlayabilirsiniz.

SSL Sertifikasının Önemi

  • SSL sertifikası, sunucu -istemci arasındaki iletişimi korur.
  • Web siteleri için kimlik doğrulama hizmeti sunar.
  • Daha iyi arama motoru sıralaması elde etmenizi sağlar.
  • PCI/ DSS gereksinimleri ile uyumludur.
  • Müşteri güvenini ve güvenirliğini artırır.

Ssl sertifikası ücretsiz

Ücretsiz SSL sertifikasına sahip olmak için aşağıdaki sertifika sağlayıcılarını kullanabilirsiniz.

Ücretsiz SSL Sertifika Sağlayıcıları

Cloudflare: Oldukça popüler olan Cloudflare ile ücretsiz SSL sertifikasına sahip olabilir aynı zamanda gelişmiş koruma sistemi sayesinde web siteleriniz için güvenlik sağlamış olursunuz. Stack Overflow ve Reddir gibi en iyi siteler tarafından da kullanılmaktadır. Ülkelere göre istekleri ayarlayabilir, domain ile ilgili işlemleri kolay bir şekilde panel üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Let’s Encrypt: Ücretsiz SSL sertifikası için kullanabileceğiniz yine harika bir servis olmakla birlikte, Linux vakfı tarafından oluşturulmuştur. Let’s Encrypt ücretsiz SSL sertifikası projesinin sponsoru Facebook, Cisco, Site Ground ve Mozilla gibi en iyi şirketler tarafından fonlanmaktadır. Açık kaynaklı olması ile birlikte kolay bir şekilde web sitesi sunucusuna kurulabilmektedir. Ücretsiz olarak DV SSL sertifikaları sağlamaktadır. Üç ay süre ile birlikte otomatik olarak SSL sertifikanızı yenileyebilirsiniz.

SSL For Free: Kar amacı gütmeyen en iyi ücretsiz SSL sertifikası sağlayıcılarında biridir. Bütün tarayıcılar ile birlikte sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Üç ay boyunca kullanabileceğiniz sertifika sağlamaktadır. Daha sonrasında bunu otomatik olarak ücretsiz bir şekilde yenileyebilirsiniz. Web sayfanızda SSL sertifikası kullanarak kullanıcı deneyimini iyileştirebilir aynı zamanda arama motorlarında öne çıkmanızı sağlabilirsiniz.

GoGetSSL: En iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. SSL sertifikaları için 90 günlük ücretsiz deneme hizmeti sunmaktadr. Etki alanınızın doğrulanması yalnızca 5dk sürmektedir. Sertifikalar, Chrome, Opera, Safari ve Firefox gibi en iyi tarayıcılarla uyumludur. Yerleşik SEO yardımı ile birlikte daha iyi sıralama elde edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir