Onur Evren

En İyi Ücretsiz Machine Learning Kursları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. En İyi Ücretsiz Machine Learning Kursları

En İyi Ücretsiz Machine Learning Kursları

Onur Evren - - 6 dk okuma süresi
1

Makine öğrenmesi, çoğu kişi için en çok talep gören kariyer seçeneklerinden biridir. Ücretsiz Machine Learning kursları sayesinde sizlerde bu alanda kolay bir şekilde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Sizlere temel düzeyde Machine Learning öğretmek için büyük miktarda ücretler talep eden birçok kurs bulunmaktadır.

Makine öğrenimi çok geniş bir alana yayılmaktadır. Bu alana başlamak ve ilerleyebilmek için doğrusal cebir, istatistik ve daha fazla matematiksel bilgilere ihtiyacınız olacağı yönünde birçok görüşle karşılaşabilirsiniz.

Ancak bu düşünce ve görüşler tam olarak doğru değildir. Sadece temel düzeyde veya geçmişinizde herhangi bir matematik eğitiminiz yok ise kesinlikle öncelikle matematiği halletmenizi tavsiye ederim.

Bilgisayar mühendisi, Yazılım mühendisi veya ilgili bölümlerin alt ve üst alanları üzerinde eğitim gören bir öğrenci iseniz makine öğrenimi alanında çalışmalara başlayabilirsiniz.

Machine Learning alanında uzmanlaşmak veya bu alana giriş yapmanızı sağlayacak olan ücretsiz kursları kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum.

CLASSCENTRAL

Class Central, Ivy League kolejlerinden ücretsiz makine öğrenimi içeren ve birçok kurs ile birlikte gelen harika koleksiyonları bulabileceğiniz yerlerden biridir.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda çeşitli kurslar arasında seçim yapabilirsiniz. Yayınlanan bütün kurslar, öğrencilerin veya profesyonellerin boş zamanlarında kendilerini geliştirebilecekleri veya sıfırdan makine öğrenimi sağlamak isteyenlerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır.

KAGGLE

Kaggle, veri bilimi ve makine öğrenimi için harika bir platformdur. Geniş bir topluluğa ve öğrenilecek çeşitli bilgi ve kaynaklara sahiptir.

Kaggle’ın en iyi yani makine öğrenmesine yeni başlayanlar için uygun olmasıdır. Python‘dan başlayarak makine öğrenimine giriş için çeşitli mikro kurslara sahiptir.

Ayrıca, çeşitli algoritmaları uygulayabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz gerçek veri kümelerini de içermektedir. Kursları tamamladığınız da sizler için sertifika da vermektedir.

DataCamp

Çeşitli kursların yer aldığı ve aynı zamanda makine öğreniminin ne kadar geniş platforma yayıldığı hakkında sizlere bilgi veren bir platformdur.

Platformdaki en büyük fırsatlardan biri de temel kursları tamamladıktan sonra yapabileceğiniz ücretsiz 7 adet proje sağlamasıdır.

Tüm projeler çalışma alanınıza göre hazırlanmış oluş aynı zamanda veri işleme ve veri görselleştirme gibi etiketlerle tasarlanmıştır.

Edx Machine Learning

Kaliteli, en iyi şirketler ve üniversitelerle birlikte hazırlanan binlerce kursların yer aldığı harika bir platformdur.

Size makine öğrenimi vb konularda kendinizi geliştirmek ve öğrenmek için çok sayıda seçenek sunmaktadır. İçerikler ücretsiz olarak da mevcuttur aynı zamanda belirli bir miktar ödeme yaparak sertifika da alabilirsiniz.

Kendim şunu belirtmek isterim ki içerikler olağanüstü ve ayrıntılı bir şekilde hazırlanmış. Şiddetle tavsiye ederim 😀

Ücretsiz Andrew ng Kursu

Makine öğrenimi için en popüler kurslardan birisidir. Önceden ücretli olarak yer alan bu kursu şuan Coursera artık ücretsiz kurs haline getirmiştir. Bu kurs sayesinde makine öğrenimi için daha derinlere dalabilir ve aynı zamanda algoritma seviyenizi eğitmenin harika anlatımı sayesinde geliştirebilirsiniz.

Makine öğrenimi alanında uzmanlaşmak ve daha iyi bir şekilde kavramları tanımak için bu kursu almanızı tavsiye ederim.

HackerEarth

Temel bilgiler ile başlayıp daha ileri seviyelere sizleri götürecek yine bir başka harika kurslardan birisidir

HackerEarth, öğrencilerin rekabet ortamında programlama yaptıkları ve makine öğrenimi sağlayabilecekleri sayılı platformlardan biridir.

Makine öğrenimi için kod yazmadan önceki bütün teorik olayları, terimleri vs sizlere en iyi şekilde öğretmek adına hazırlanmış kurslar yer almaktadır.

Makine öğrenimini öğrenmek isteyenler için mutlaka denenmesi gerek bir platformdur.

Stanford Makine Öğrenimi

Stanford, dünyanın en önde gelen eğitim ve araştırma kurumlarından biridir. Makine öğrenimi için yayınladığı kurslardan birkaçını ücretsiz olarak yayınlamaya başladılar.

Sizler için video dersler ve aynı zamanda ödevler hazırlayarak makine öğrenim sürecinizi en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacak içerikler hazırlanmıştır.

Kurs içerisinde, denetimli öğrenme, denetimsiz öğrenme, öğrenme teorisi, pekiştirmeli öğrenme ve çok daha fazlasını öğrenmeniz için makine öğrenimi yelpazesini sağlamaktadır.

Sonuç

Makine öğrenimi günümüz şartlarında gerçekten popülerlik kazanmıştır. Aynı zamanda makine öğrenimi mühendislerine olan talep her yıl artmaktadır.

Robotik, metin işleme, veri madenciliği, veri bilimi ve birçok alanda geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir.

Makine öğrenimi hakkında uzmanlaşmak için zaman gerektiği gibi pratik yapmak da sizler için daha olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Sizlerde ücretsiz machine learning kursları ile kolay bir şekilde sektöre adım atabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Serkan Durmuş SAĞLAM - -

    Aynı şekilde Türkçe kaynak önerisi de yapabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir