Hukuk Firmaları İçin 6 Seo Uygun İçerik Yazma İpuçları

49
Hukuk Firmaları İçin 6 Seo Uygun İçerik Yazma İpuçları

Hukuk firmaları için SEO insanlara ulaşabilmek için son derece dikkat edilmesi gereken bir husustur. Seo teriminin en başından bu yana analiz edilip uygun ölçülerde içeriklerin hazırlanması aynı zamanda bu alana reklam yatırımlarının yapılması hukuk firmaları arasında popüler yerdedir. Seo anlamında içeriği uygun tam kapsayıcı bir hazırlığı sadece belirli titizliği hassasiyeti çalışmayı vermiş bazı hukuk firmaları başarabilmiştir. Bununla birlikte bu ilgiyi göstermeyen hukuk firmaları bu alanda geride kalmıştır. Hukuk mesleği bir bütün olarak dijital pazarlamanın etkili bir genel pazarlama stratejisinin gerekli bir parçası olduğunun farkına varılmıştır.

Hukuk firmaları, Google ve Facebook’ta ücretli reklamlar dahil olmak üzere birden çok dijital pazarlama stratejisinden faydalanmaktadırlar. Ancak SEO kurallarına uygun içerik yazmak avukatların arama görünürlüğü açısından önemlidir. Nedeni ise hukuk bilgi tabanlı tabanlıdır ve yazılı olan kelimeler bu bilgiyi büyük bir çevrim içi kitleye yaymaya son derece elverişlidir. Avukatlar ile çalışan hukuk firmaları ve SEO Ajansları için en etkili dijital pazarlama stratejilerinden biri olduğunu etkili seo içeriği yazma üzerinden geçtiğini düşünelim.

Hukuk Bürosu Müşterileri İçin Etkili İçerik Yazma

İçerik yazma her sektörde önemlidir, ancak hukuk alanındaki sektörler için daha fazla önem arz etmektedir. Bir kişinin koşulları ne olursa olsun, bir avukata ihtiyaç duyulması kişi açısından en iyi avukatı bulma açısından stres yaratacak bir durum oluşturmaktadır. Avukatların her gün yasal durumları yönetiyor olması aynı işi bir başka insanın bu mesleğe ve sektöre adım atmamış birisi için zor olacaktır. Bir avukatı arayıp hizmet almak için durumun anlatılması ayrıntılara bağlı olarak kişi için duygusal bir deneyim olacaktır. Kişiler muhtemelen gördükleri ilk avukatı seçmeyeceklerdir. Onlar avukat hakkında detaylı bilgi edinmek için arayış içerisine gireceklerdir. Karar vermeden önce potansiyel anlamda müşterilerin avukata güvenebilecekleri bir kişi olduğunu hissetmeleri gerekecektir. İnternet sayesinde hukuk firmaları yeteneklerini sergilemek ve potansiyel müşteri hizmetlerini kullanmaya teşvik etmek için mükkemmel bir fırsata sahiptir. Bu nedenle içerik yeni, güvenilir ve firmanın hedef kitlesiyle alakalı olmalıdır. Hazırlanan içerikler duruma uygunsa, detaylar yerinde ve yazı doğal ve ilgi çekici ise, firma sadece sıralamayı yükseltmekle kalmayıp aynı zamanda ideal olarak daha fazla ve daha kaliteli müşterileri çekeceklerdir.

1. Konular için anahtar kelime kullanımları

Genellikle Seo’ya uygun içerik yazarken akla ilk gelenler anahtar kelime kullanımları ve konuya uygun anahtar kelime araştırmalarıdır. Anahtar kelimeler, yazılı Seo içeriğinizin sahip olması gereken bir bileşendir. Bu müşterilerinizin çevrimiçi ortamda arama yaparken içeriğinizi ve sizi nasıl organik olarak bulabildiklerini gösterir. Bugün Google’de arama yaparken neyi aramak istediğimizi bir kaç anahtar kelime ile aratıyoruz. Çıkan sonuçların kalitesine göre değerlendirme yaparak hangi konunun bize uygun olduğunu görüp paylaşılan içeriğe bakıyoruz. Seo anahtar kelimesinin direk olarak kullanılması yerine, hukuk firması ile ilgili blog içeriğinin oluşturulup ona uygun anahtar kelimeleri kullanmanız daha yerinde ve güçlü bir karar olacaktır. SEMrush’un konu araştırma ve konuya uygun anahtar kelimeleri listelemesi gibi araçları kullanmanız daha iyi olacaktır. Bu yöntemler sizi hiç şüphesiz doğrudan kullanıcıya ulaştıran bilgi veren sorularını yanıtlayan içeriğe yönlendirmenize yardımcı olacaktır. Daha sonrasında bloğunuzu zengin ve taze tutarak daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Bunun için kitlenizi adeta lazerle işaretleyip ona uygun içerikler makaleler yazmak gerekmektedir.

2. Müşteri profilinizi oluşturun

Seo için yeni başlayan hedef kitlelerin internetteki herkes olduğunu düşünebilir,ancak şunu düşünmek gereklidir sadece bir kesimin sizin bulunduğunuz iş veya örnek vermek gerekirse avukat terimini aratıyor. Bunun için doğru ve kaliteli bir kullanıcıya odaklanmak için “avukat tutmaya hazır” olan kitleyi belirlemeniz gerekmektedir. Belirli bir firmanın hedef müşteri personelinin sadece firmanın dijital pazarlamasını yapma deneyiminizden neler olduğu hakkında iyi bir fikriniz olabilir. Her durumda, herhangi bir içerik yazmadan önce hedef müşteri personelinizi belirlemek çok önemlidir. Kendize şu soruları sorun:

  • Avukatlar müşterileri bulmak ve onlara hizmet vermek veya müşterilerin avukatları bulması için ne gibi aramalar yapıyor veya zorluklarla karşılaşıyorlar?
  • İlk etapta bu zorlukları en fazla hangi kesim görecektir?

Bunlar gibi genel sorular müşteri profilinizi tanımlarken kendinize sormanız önem arz etmektedir. Ayrıca web trafiğinizin demografik özelliklerini incelemek için Google Analytics’i de kullanmanız gerekir. Bu demografik özellikler aşağıdaki alanları içerir:

  • Yaş
  • Cinsiyet
  • Coğrafi Konum
  • İş unvanı
  • Eğitim seviyesi
  • Aile

3. Oluşturulacak içerik türleri

Seo içeriği genellikle yazılı kelimeyi ifade eder, ancak bu her zaman geçerli değildir. Bazı seo içeriği türleri

Blog Yazıları

Çoğu insanın zaten aşina olacağı içerik türü blog yayınlarıdır. Bloglamanın web sitesine daha fazla trafik getirdiği kanıtlanmıştır. Değer verdikleri bir konu hakkında onlarla iletişim kurarak potansiyel müşterilerin güveni kazanmanın basit bir yoludur. Hukuk firması blog içeriğine ilişkin anahtar kelimeleri dikkatle seçilmeli ve her zaman web sitesinin veya firmanın hizmet sayfalarını göstermelidir. Blog gönderilerinde, firmaya ait ayrıntılar ekleyerek, örnekler vererek veya ülke çapındaki yasal davalardaki son gelişmeleri yansıtarak bu yasal konuları incelenmesine yer verilmelidir.

Konum Sayfaları

Hukuk firmaları, belirli şehirleri veya diğer coğrafi alanları hedefleyen konum sayfaları oluşturmaktan da yararlanabilirler. Firmanın konum sayfaları oluşturulurken haritadaki her yerel belediye ve kurumsal alanları göstermelerine gerek yoktur.

Görsel ve işitsel içerik

Metinler son derece yararlı bir Seo aracıdır, ancak ses ve görselleri unutmamak gerekir. Halkı eğitmek için iflas veya kişisel yaralanma türlerini açıklamalarını sağlayın. İnsanlar hukuk firmasını kendi alanında satış potansiyelini artırabilecek bir otorite olarak görmeye gelecekler.Benzer şekilde, videolar yazılı veya sesli bir parçayla aynı bilgileri kapsayabilir, halka ilginç bir görsel deneyim sağlayabilir.Belki de bir avukat bir kavramı grafik kullanarak açıklar.Bu, insanların bir fikri daha iyi anlamalarına yardımcı olabilmektedir.

4. İçeriğin temel nitelikleri

Aslında hukuk şirketinin içeriğini yazarken, parçanın en yüksek kalitede olması için neye ihtiyaç duyulduğunun farkında olması gerekmektedir. Yazılı içeriğin ağır SEO içeriği yanı sıra, blog yayınlarının ve hizmet ve konum sayfalarının iyi yazılmış olmasını temellerini alması çok önemlidir. İçeriğin, hedeflediğiniz kitle için okunabilir olmasını sağlamak, etkili hale getirmenin anahtarıdır. Ayrıca, dijital pazarlama ajansınızın bir hukuk firması için üretmeye yardımcı olduğu herhangi bir içeriğin en ince ayrıntısına kadar doğru olduğundan emin olmalısınız, çünkü halk bunu yasal tavsiye olarak yorumlayabilir. Ve tüm yazılı yasal içeriğinizin okuyuculara tam olarak ne yapacaklarını söyleyen harekete geçirici mesajlarla bitmesi gerektiğini söylememe gerek olmadığını biliyorsunuzdur umarım. Editör, iyi yazılmış bir eserin tüm temellerini ve içeriği SEO dostu hale getiren unsurları bilmesi gerekmektedir.

5. İçeriğinizi tanıtmak

İdeal olarak, her şeyi doğru bir şekilde yaptıysanız, potansiyel müşterileriniz yasal bilgi ararken hukuk firması içeriğini organik olarak bulacaktır. Herhangi bir içerik yayınladığınızda umduğunuz şey budur, ancak bazen bir şey yayınlamak ve bunun sonuna gelmek yeterli değildir. Çoğu zaman, içeriğin etkili olması için biraz dürtüye ihtiyac vardır. Bir içerik oluşturduktan sonra, bir sonraki adım onu ​​tanıtmaktır. LinkedIn, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları, içeriği tanıtmak için mükemmeldir. Sosyal medya kanallarınızda yeni içerik paylaşmak, onu bir kitlenin önüne koymanın kolay bir yolu değildir, aynı zamanda sürekli olarak yayınlayabileceğiniz bir şey olması gerekmektedir. İçeriği tanıtmak için en uygun yerlerden biri e-postalardır.

6. Dönüşümleri analiz etme

Hukuk bürosu müşteriniz için içerik oluşturmak üzere tüm işleri yaptıktan sonra, bunun işe yaradığını görmek isteyeceksiniz. İçerik yazmanın amacı her zaman yeni müşteriler kazanmak ve içeriğin bu alanda nasıl ilerlediğini belirlemenin görmenin birkaç yolu vardır. Google Analytics gibi araçlar , SEO içeriğinin satışlar üzerindeki etkisi hakkında doğru bilgi edinmenize yardımcı olmak için kullanılabilir. İçerik yayınlandığından beri gelen müşterilerin kalitesinin değişip değişmediğini görmek için firmadaki avukatlar ile konuşun. Sabırlı kalmak SEO içerik yazımının önemli bir parçasıdır, bu yüzden firmalar için sonuçları hemen göremeyebilirsiniz. Dönüşümleri kontrol etmek, gelecekteki içerik stratejiniz için kullanabileceğiniz temel bilgileri sağlar. Herkes ilk denemede büyük bir yatırım getirisi elde etmek ister, ancak bir hukuk firmasının içerik stratejisine henüz yeni başladığı için temelini bulması biraz zaman alabilir.

Mutlu Son

Optimize edilmiş içerik, hukuk firması web sitelerinin Google’ın SERP’lerine yükselmesinin ve yasal hizmetlere ihtiyaç duyan yüksek kaliteli potansiyel müşteriler tarafından görülmesinin kalıcı olarak etkili bir yoludur. Yayınlayacağınız her içerik, halkı yasal konularda eğitmeye hizmet eder ve aynı zamanda onu yayımlayan hukuk bürosunun bu bölümünde uzman olduğunu gösterir. Hukuk firması için zengin bir içerik deposu oluşturmak biraz zaman alacaktır, ancak söz konusu çaba sonunda buna değecektir.

Bir cevap yazın